مطلب : مطلب روز ماشین بتونیر چیست؟ مقایسه قیمت ویبراتور بتن
PARSMOTORS ماشین آلات ساختمانی -ماشین آلات راهسازی-ماشین آلات کشاورزی-ماشین آلات صنعتی

عوامل موثر بر قیمت بالابر ساختمانی

خوراک دام فروش استند دکه پاستیل شکلات اجیل سکوبندی آزمایشگاه فروش لوله مانیسمان آلیاژی و لوله درز مستقیم فروش فسفر برنز فابریک کافه در اصفهان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم ایستگاها بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

قیمت بالابر ساختمانی

عوامل زیادی بر قیمت بالابرهای ساختمانی تاثیر گذار می باشد که در ادامه به شرح اصلی ترین آن می پردازیم.

تناژ یا ظرفیت بالابر

تناژ دستگاه یکی از موثرترین عامل بر روی قیمت بالابر ساختمانی می باشد. این دستگاه در انواع ظرفیت ها از بالابر تک فاز بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ کیلویی سه فاز و به شکل تک فاز و سه فاز ساخته می شود. هر چه تناژ و میزان ظرفیت بالابرها زیاد شود، به مراتب قیمت آن نیز بیشتر می گردد.

کیفیت الکتروموتور استفاده شده در بالابر ساختمانی

کیفیت الکترومور تاثیر چشمگیری بر روی قیمت بالابر ساختمانی دارد. الکتروموتورها در انواع و مدل های گوناگون وارد بازار می شود. در سایزهای الکتروموتور الکو آسیا، الکو و موتورژن جهت مونتاژ بر روی بالابر ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در سایزهای سه فاز از الکتروموتورهای اروپایی، چینی و موتورژن برای مونتاژ برای بالابر ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. به این نکته توجه نمایید که هر چقدر قدرت الکتروموتور زیاد شود، به همان میزان نیز قیمت بالابر افزایش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر آن باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که الکتروموتور این بالابرها در دو نوع ۳۳ کیلویی و ۴۵ کیلویی بر روی بالابر ساختمانی مونتاژ می شود، در هنگام خرید این دستگاه دقت نمایید که قدرت الکتروموتور با نوع آن تناسب داشته باشد.

کیفیت گیربکس به کار رفته در بالابر ساختمانی

گیربکس بالابر ساختمانی دارای ظرفیت های مختلفی بوده و باید با توجه به نیاز خود ظرفیت مناسب را انتخاب نمایید. در هنگام خرید بالابر ساختمانی باید به برند و کیفیت گیربکس توجه کنید.

کیفیت جعبه بالابر ساختمانی

جعبه بالابر ساختمانی از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت بالابر ساختمانی می باشد. جعبه به قسمتی از دستگاه اطلاق شده که قطعات الکتروموتور، سیم بکسل، وینچ و گیربکس داخل آن قرار گرفته است. هر چه بالابر ظرفیت بیشتری داشته و قوی تر باشد، جعبه بزرگتر و در نتیجه قیمت بیشتری دارد.

کیفیت ریل و پایه به  کار رفته در بالابر ساختمانی

کیفیت ریل و پایه به کار رفته در بالابر، تاثیر مستقیمی بر روی قیمت بالابر ساختمانی دارد. هر چه ریل و پایه ضخامت بیشتری داشته باشد، به همان نسبت قیمت بالابر بیشتر می شود.

کیفیت سیم بکسل به کار رفته در بالابر ساختمانی

کیفیت و جنس سیم بکسل به کار رفته در بالابر ساختمانی باعث تغییر قیمت آن می شود. بر روی این دستگاه ۵۰۰ و ۲۵۰ کیلویی به طور معمول از سیم بکسل شماره هشت و بر روی بالابرهای یک تن از سیم بکسل شماره ده یا بیشتر استفاده می شود.

کیفیت کلید بالابر ساختمانی

کیفیت کلید بالابر ساختمان و برند آن باعث تغییر قیمت این دستگاه می شود. کلید نصب شده بر روی این دستگاه در نوع ایرانی و چینی در بازار وجود دارد که به طور معمول کلید های واقع شده بر روی این بالابرها، کیفیت بالاتری در مقایسه با نوع چینی آن دارد.

ریموت بالابر ساختمانی

در صورتی که بالابر از راه دور کنترل شود و برای هر سری شروع و توقف به اپراتور نیاز نباشد، بهتر است از ریموت از راه دور استفاده نمایید. در صورتی که ریموت بر روی بالابر شما نصب شود، باعث افزایش قیمت بالابر ساختمان شود.

نصب بالابر ساختمانی

هزینه نصب بالابر ساختمانی بر روی قیمت آن تاثیر گذار می باشد. با توجه به میزان بار قابل تحمل و نوع بالابر قیمت آن تغییر می کند. از آن جا که نصب بالابر مهم بوده و در صورت نصب غیر اصولی می تواند باعث ایجاد خطر شود، بهتر است نصب بالابر به دست افراد حرفه ای انجام شود.

کاربرد بالابرهای ساختمانی

مصالح ساختمانی را در اندازه کوچک و صنعتی بالا می برند.

بار، مواد و مصالح مختلف اسکله ها، معدن و انبارها را حمل می کنند.

کامیون ها را تخلیه و بارگیری کرده و به نصب ماشین آلات نیز کمک می کنند.

مشخصات فنی بالابرهای ساختمانی

بالابرهای ساختمانی در مدل های ۱۰۰۰ و ۷۵۰، ۵۰۰، ۳۵۰ کیلوگرمی به بازار عرضه می شوند. در بالابرهای ۵۰۰ گرمی وجود ترمز الزامی بوده و حتما لازم است آن را به زمین به صورت محکم جوش داده تا از احتمال کله شده آن جلوگیری شود. علاوه بر آن سرعت این بالابرها معمولا ۲۱ متر بر دقیقه است.

ویژگی بالابر ساختمانی مرغوب

شامل ریل و پایه های ایمن و مقاوم می باشد.

راه اندازی آن سریع و آسان بوده و دارای ظاهر مناسبی است.

الکتروموتور به کار رفته در این  بالابر دارای سیم پیچی کامل مس با توان بالا و کیفیت خوب بوده به آمپر کمی نیاز دارد.

جنس گیربکس به کار رفته در آن با کیفیت است.

اجزای اصلی بالابر ساختمان

Source:     https://opizo.com/NufEKE

حمیدرضا رستمی

حمیدرضا رستمی

با سلام این حمیدرضا رستمی هستم و شما در حال مشاهده اطلاعات من هستید . https://parsmotorsco.com/ ...
صفحه من

نظرات

ارسال نظرات

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید

دیگر پست های مرتبط من

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

ایستگاها