نیاز پروژه های ساختمانی و عمرانی به بالابر ساختمانی
مطلب : اخبار
PARSMOTORS

امروز در تاریخ شما از مطلب نیاز پروژه های ساختمانی و عمرانی به بالابر ساختمانی دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "اخبار " در پلتفرم Kproject براورده سازیم .

ثبت شرکت تضمینی اروپا تهیه و تولید عمده HF اسید فلوئوریک 60 70% تهیه و تولید آمونیوم بای فلوراید خوراک دام فروش استند دکه پاستیل شکلات اجیل کافی شاپ سپاهان شهر

امیدواریم که شما هم عضو سیستم Kproject بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

در این مقاله درباره نیاز پروژه های عمرانی و ساختمانی کوچک به بالابر ساختمانی تکفاز و اجزای تشکیل دهنده آنها می پردازیم.

با شروع یک پروژه عمرانی و ساخت و ساز در حجم کوچک و متوسط ، برای جابجایی های عمودی و حمل مصالح ساختمانی و اجزاء ساختمانی به اولین وسیله ای که در کلیه پروژه ها به آن  نیاز مبرم  داریم، یک وسیله بالا کشنده برای جابجایی با قدرت و سرعت و کیفیت مناسب نیاز می باشد.

 بالابرها از مکانیزم‌های مختلفی برای بالابری استفاده کرده و تفاوت‌های مهمی با جرثقیل ه او  بالاکشنده‌ها و لیفتراک‌ها دارند.

بهترین بالابر ساختمانی

بالابرها یکی از اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات ساختمانی به شمار می آید که در اکثر پروژه های در حال ساخت و در حال بازسازی مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین از این دستگاه میتوان برای جایجایی بار در معدن ها و انبارهاو کارخانه ها استفاده نمود

بالابر ها بر اساس نوع موتور بالابر و گیربکس و شاسی و نوع برق مصرفی آنها به وزن ها و توناژهای مختلف تقسیم میگردند که پر مصرفترین نوع این دستگاه ها بالابرهای 350 کیلویی تکفاز می باشد ، که بیشتر در پروژه های کوچک و مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد و اصولا در این سایز از بالابر از الکتروموتورهای سه اسب تکفاز و گیربکس حلزونی سایز 86 استفاده می گردد.

دلیل استفاده از گیربکس در بالابر کاهش دور موتور و بالابردن توان دستگاه می باشد ، که توسط یک شفت به قرقره ارتباط پیدا میکند، وظیفه قرقرها در بالابر نگه داشتن بکسل به دور خود می باشد تا بکسل بدون پیچ خوردگی و بصورت منظم به دور قرقره تابیده شود، تا عملیات بالا و پایین بردن بار به راحتی و منظم انجام گردد.

یکی از مهمترین کارها در استفاده از بالابر چک کردن اجزای تشکیل دهنده و گیربکس و موتور و اتصالات تشکیل دهنده دستگاه می باشد که باید بصورت روزانه و دوره ای مورد بازدید قرار گیرد تا از بروز هر گونه حوادث و هدر رفت زمان و هزینه های ناشی از ایرادات جلوگیری گردد.

در ایران به وینچ‌های ساختمانی که برای بالا کشیدن مصالح استفاده می‌شود به اشتباه بالابر می‌گویند.

حمیدرضا رستمی

حمیدرضا رستمی

با سلام این حمیدرضا رستمی هستم و شما در حال مشاهده اطلاعات من هستید . ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

Kproject