مطلب : اخبار تفاوت ویبراتور برقی با ویبراتور دریلی انواع قیجی خم و برش میلگرد بهترین مارک علف زن فاکتور ها در انتخاب کمپکتور صفحه ای یا کمپکتور دستی بهترین بالابر ساختمانی بر اساس چه فاکتور هایی می باشد؟ اصول نگهداری کاتر بتن بر عمده خرابی ها در کار با میکسر بتن
PARSMOTORS ماشین آلات ساختمانی -ماشین آلات راهسازی-ماشین آلات کشاورزی-ماشین آلات صنعتی

نیاز پروژه های ساختمانی و عمرانی به بالابر ساختمانی

رنگ پلاستیک و اکریلیک ساختمان آیسافام خوراک دام فروش استند دکه پاستیل شکلات اجیل فروش لوله مانیسمان آلیاژی و لوله درز مستقیم فروش فسفر برنز فابریک کافه در اصفهان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم ایستگاها بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

در این مقاله درباره نیاز پروژه های عمرانی و ساختمانی کوچک به بالابر ساختمانی تکفاز و اجزای تشکیل دهنده آنها می پردازیم.

با شروع یک پروژه عمرانی و ساخت و ساز در حجم کوچک و متوسط ، برای جابجایی های عمودی و حمل مصالح ساختمانی و اجزاء ساختمانی به اولین وسیله ای که در کلیه پروژه ها به آن  نیاز مبرم  داریم، یک وسیله بالا کشنده برای جابجایی با قدرت و سرعت و کیفیت مناسب نیاز می باشد.

 بالابرها از مکانیزم‌های مختلفی برای بالابری استفاده کرده و تفاوت‌های مهمی با جرثقیل ه او  بالاکشنده‌ها و لیفتراک‌ها دارند.

بهترین بالابر ساختمانی

بالابرها یکی از اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات ساختمانی به شمار می آید که در اکثر پروژه های در حال ساخت و در حال بازسازی مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین از این دستگاه میتوان برای جایجایی بار در معدن ها و انبارهاو کارخانه ها استفاده نمود

بالابر ها بر اساس نوع موتور بالابر و گیربکس و شاسی و نوع برق مصرفی آنها به وزن ها و توناژهای مختلف تقسیم میگردند که پر مصرفترین نوع این دستگاه ها بالابرهای 350 کیلویی تکفاز می باشد ، که بیشتر در پروژه های کوچک و مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد و اصولا در این سایز از بالابر از الکتروموتورهای سه اسب تکفاز و گیربکس حلزونی سایز 86 استفاده می گردد.

دلیل استفاده از گیربکس در بالابر کاهش دور موتور و بالابردن توان دستگاه می باشد ، که توسط یک شفت به قرقره ارتباط پیدا میکند، وظیفه قرقرها در بالابر نگه داشتن بکسل به دور خود می باشد تا بکسل بدون پیچ خوردگی و بصورت منظم به دور قرقره تابیده شود، تا عملیات بالا و پایین بردن بار به راحتی و منظم انجام گردد.

یکی از مهمترین کارها در استفاده از بالابر چک کردن اجزای تشکیل دهنده و گیربکس و موتور و اتصالات تشکیل دهنده دستگاه می باشد که باید بصورت روزانه و دوره ای مورد بازدید قرار گیرد تا از بروز هر گونه حوادث و هدر رفت زمان و هزینه های ناشی از ایرادات جلوگیری گردد.

در ایران به وینچ‌های ساختمانی که برای بالا کشیدن مصالح استفاده می‌شود به اشتباه بالابر می‌گویند.

حمیدرضا رستمی

حمیدرضا رستمی

با سلام این حمیدرضا رستمی هستم و شما در حال مشاهده اطلاعات من هستید . https://parsmotorsco.com/ ...
صفحه من

نظرات

ارسال نظرات

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید

دیگر پست های مرتبط من

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

ایستگاها