چگونه یک تور خوب را انتخاب کنم ؟ مطلب روز

چگونه یک تور خوب را انتخاب کنم ؟

امروزه گردشگری و صنعت گردشگری به شکل چشم گیری رشد وتوسعه یافته که در میان این رشد مدل های مختلفی  از  سفر ها وجود دارد و باید مردم عام هم بتوانند که با این رشد و اتفاقات و روش های مسافرت هم اطلاع داشته باشند که بتوانند سفری را تجربه کنند که در ذهنشان دارند ، در این مقاله آنلاین با عنوان چگونگی انتخاب یک تور خوب توضیحاتی میدهیم که بدانیم چگونه سفری امن و کم هزینه ولی پر خاطره داشته باشم . 
اول از همه باید بدونیم تور به معناست . ما باید بدانیم که تور به معناهای( سیر، گردش، گشت، سفر، سیاحت گشت، گردش، دوره گردی) میباشد که امروزه آژانس های مسافرتی و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری با جمع کردن تعدادی مسافر به یک مقصد معین و امنیت بیشتر و هزینه کم تر و کیفیت بالاتر در محل اقامت که حتی میتواند کمپینگی هم باشد و با همسفران دیگر را تور گردشگری میگویند .

خب حالا چطور یک تور خوب انتخاب کنیم ؟ 
اول از همه مدت زمان فعالیت آژانس که خیلی تاثیر زیادی دارد البته باید بدانیم آژانس های تازه تاسیسی هم وجود دارند که خدمات خوبی میدهند ولی برای اطمینان قدمت مهم هست .
دوم باید بدانیم که هزینه تور به صورت کامل تا چه حدی میباشد ، در بسیاری از تبلیغات شرکت های ارائه دهنده خدمات گردگشری در تبلیغات خود قیمت نهایی را به ما نشان میدهند و در هنگام سفر متوجه میشویم که ان قیمت بدون خدمات بود پس هنگام انتخاب تور باید حتما بدانیم و سوال کنیم که قیمت تمام شده  باهزینه خدمات هست یا خیر .

سوم باید در مورد بیمه گردشگری و سفر در تور مطلع باشیم ؟
اصلا میدانستید بیمه سفر چیست ؟ بیمه ی گردشگر در طول سفر، یکی از عوامل مهم در رشد و توسعه صنعت گردشگری می باشد. غالبا سفربه طور دائم با ترس و نگرانی همراه می باشد. ترس از سفر در محیط های ناآشنا، تاخیر در حرکت وسایل نقلیه و از دست دادن مسیرهای بعدی، ابتلا به بیماری، وقوع حوادث و رخدادهای غیرمترقبه و ده ها عامل دیگر که همگی موجب نگرانی و دلهره مسافر می شود. از این رو تامین امنیت جانی و مالی، از بین بردن ترس مسافر و اطمینان وی از جبران خسارات احتمالی، موجب آسودگی خاطر گردشگر در حین سفر می شود. که انواع بیمه ها وجود دارد (بیمه سفر ورزشی‌ ، بیمه سفرهای بلندمدت ، بیمه سفر زیارتی ،بیمه سفر تفریحی ، بیمه سفر تجاری، بیمه سفر دانشجویی‌)

چهارم در مورد رنج سن اطلاعات همسفران خود سوال بفرمائید تا با افرادی سفر کنید که به نزدیک باشند تا با بهترین و مناسب ترین ها همسفر  شوید

پنجم شرایط تور و سختی و راحتی تور را سوال بفرمائید زیرا آگاهی شما در مورد تمامی شرایط تور باعث میشود شما بدانید که از لحاظ فیزیکی قادر به ملحق شدن به تور را دارید ؟ مثال : شما آمادگی شنا کردن را دارید ؟

ششم نیاز به چه وسایلی در تور وجود دارد ؟ شاید برایتان پیش آمده باشد که به کویر رفته باشد و بدون کیسه خواب و کفش مناسب ، حتما کفشهایتان پر از شن شده و شب هم سردتان شده پس هنگام انتخاب تور حتما وسایل مورد نیاز رو سوال بفرمائید .

هفتم برنامه ی سفر را داشته باشید و یادداشت کنید با کوچکترین جزئیات مثل چند روز و اقامت و خوراک را حتما بپرسید 

هشتم شرایط کنسل کردن تور را حتما بپرسید مانند هزینه و شرایط .
نهم امنیت تور و تضمین امنیت برای یک تور و افراد گروه واقعا یک شرط اساسی میباشد و از شرکت خدمات دهنده تور های گردشگری حتما در مورد امنیت تور سوال بفرمائید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط