کمی صبور باشید
ایستگاها
مارا در اینستاگرام دنبال کنید
ماژول های تابع (FM)

By: alirezam216 / 1400/07/13

ماژول های تابع (FM)

ماژول های تابع (FM)
این ماژول هم جز ماژول های اختیاری و اضافی است که تنها در مدل های ماژولار پی ال سی زیمنس می توان نصب کرد. همچنین در مدل فشرده این نوع ماژول موجود نیست.

این ماژول ها شامل توابع ویژه ایی هستند که هرکدام عملکرد متفاوتی دارند و متناسب با کار اتوماسیون در صنعت می توان آن ها را به PLC افزود. ماژول-های تابع هم به صورت آنالوگ و هم دیجیتال وجود دارند.

برخی از ماژول های تابع مثل شمارنده ها با سرعت بالا، PID، ماژول توزیع و… هستند. PID ، CNC و کنترل کننده موقعیت می تواند از طریق کارت های ماژول تابع با PLC ارتباط برقرار کنند.

ماژول پردازنده ارتباطات (CP)
این ماژول نیز‌یک ماژول اختیاری است و می‌تواند برای تهیه درگاه ارتباطی اضافی برای پروتکل‌های ارتباطی مورد استفاده قرار گیرد. برای ارتباط بین چند پردازنده یا چند plc به کار می رود. همچنین CP داده ها را بین PLC ، SCADA ، HMI و سایر سیستم ها تبادل می کند.

این 7 نوع ماژول PLC است که بیشتر در پی ال سی زیمنس ماژولار یا Rack-mounted نصب می شود. متناسب با کار و نیاز سیستم کنترلی این ماژول ها را برای برقراری ارتباط و تبادل داده از طریق سیگنال ورودی یا خروجی می توان به کار برد.

قیمت پی ال سی زیمنس
هر مدل تولیدی دارای زیر شاخه هایی است که در تعداد ورودی/ خروجی ماژول ها، CPU و آنالوگ یا دیجیتال بودن، تفاوت دارند. از این رو قیمت متفاوتی در یک خانواده و مدل مثلا S700 دارند.

به طور مثال قیمت مدل 6ES7221-1BH22-0XA0با 6ES7231-7PF22-0XA0 که هر دو S700 هستند، متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت پی ال سی های زیمنس با هیراد کنترل تماس حاصل فرمایید تا قیمت هر مدل و مدل مناسب با ویژگی های مورد نیاز شما را به اطلاع تان برسانند.

Comments

    هنوز برای این مطلب نظری داده نشده است

Add Your Comment

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید

دیگر پستها
Digital marketing
Advertisement 255px X 255px