کمی صبور باشید
ایستگاها
مارا در اینستاگرام دنبال کنید
!آنچه که در مورد جاروبرقی صنعتی نمیدانستید

By: v.sadeghi110@gmail.com / 1400/06/14

!آنچه که در مورد جاروبرقی صنعتی نمیدانستید

جاروبرقی صنعتی چیست؟

جاروبرقی صنعتی در رعایت بهداشت و نظافت اماکن صنعتی نقش مهمی ایفا میکند. در محیط‌های صنعتی این ضرورت دوچندان می‌شود زیرا نظافت و پاک کردن آلودگی‌ها باعث بالا رفتن سطح ایمنی افراد و محیط کار می‌شود.

صنایع و کارخانه‌ها به دلیل وجود گرد و غبار و آلودگی‌های مختلف نیاز به دستگاهی پرقدرت جهت نظافت مداوم محیط دارند. استفاده از جاروبرقی‌های صنعتی برای تمیز کردن انواع آلودگی مناسب می‌باشد.

جاروبرقی صنعتی به نوعی از مکنده‌ها گفته می‌شود که بدنه بسیار مستحکم و قدرت مکش و سرعت مکش بالاتری دارد و می‌تواند حجم بسیار زیادی از زباله و گرد و غبار را به سرعت مکش کرده و تمیز کند، به همین دلیل بیشتر در محیط کارخانه‌ها و صنایع استفاده می‌شود.

شرکت کرشر تولید کننده انواع دستگاه‌های نظافتی از جمله جاروبرقی‌های صنعتی می‌باشد. این دستگاه‌ها در تنوع و کاربردهای مختلف طراحی و تولید شده‌اند تا بتوانند جوابگوی تمام نیازهای مصرف‌کنندگان باشند.

در ادامه مقاله بیشتر با جاروبرقی صنعتی و ویژگیهای آن آشنا می‌شویم.

تفاوت یک جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی خانگی چیست؟

نوع عملکرد دستگاه‌های جاروبرقی‌ صنعتی و جاروبرقی خانگی یکسان می‌باشد و هر دو از فشار خلا برای مکش زباله‌ها به درون مخزن خود استفاده می‌کنند.

ولی تفاوت اصلی این دو نوع از جاروبرقی‌ها در قدرت مکش آنهاست. جاروبرقی‌های خانگی قدرت و سرعت مکش کمتری نسبت به جاروبرقی‌های صنعتی دارند.

به همین دلیل جاروبرقی‌های خانگی بیشتر در محیط خانه به کار می‌روند. معمولا میزان گرد و غبار و آلودگی در خانه‌ها کمتر است و از جاروبرقی‌های با قدرت مکش پایین‌تر در این محیط‌ها می‌توان استفاده کرد.

ولی جاروبرقی‌های صنعتی به دلیل قدرت مکش بسیار بالایی که دارند فقط در محیط‌های صنعتی و کارخانه‌ها کاربرد دارند و می‌توانند به سرعت تمام آلودگی‌ها را از روی انواع سطوح پاک کنند. همچنین به دلیل بدنه محکم دستگاه امکان کار و جابجایی در این گونه محیط‌ها آسان‌تر است.

یک جاروبرقی صنعتی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی‌های صنعتی یکسان است تنها تفاوت در نوع و توان آنها می‌باشد که باعث می‌شود قدرت یا کارایی هرکدام متفاوت شود.

موتور

یکی از اصلی‌ترین اجزای هر جاروبرقی موتور آن می‌باشد. در جاروبرقی صنعتی توان و نوع موتور مهم است و باعث افزایش یا کاهش کارایی آن می‌شود. همچنین افزایش تعداد موتور دستگاه باعث افزایش میزان مکش و قدرت آن نیز می‌شود.

مخزن

جاروبرقی ‌های صنعتی براساس حجم و نوع مخزن با یکدیگر تفاوت دارند. در جاروبرقی‌های صنعتی حجم مخزن بیشتر است تا مدت کارکرد دستگاه افزایش یابد. بسته به نوع جاروبرقی (خاک یا آب و خاک) حجم و نوع مخزن آن نیز متفاوت می‌باشد.

فیلتر

فیلترهای جاروبرقی‌های صنعتی کرشر یکی از اجزای اصلی این دستگاه می‌باشد که تاثیر زیادی در طول عمر موتور و مکش بالای آن دارد، حتما به این نکته توجه داشته باشید که فیلتر جاروبرقی را به موقع تعویض کنید در غیر این صورت باعث می‌شود موتور دستگاه‌ها با هوادهی مناسب و مطلوب عمل نکرده و گردوغبار به داخل آن وارد شده، و در نتیجه در هنگام نظافت گرم شده و بسوزد.

لوازم جانبی

لوازم جانبی جاروبرقی‌های صنعتی تنوع بالا و کامل‌تری نسبت به جاروبرقی‌های خانگی دارند. تنوع در طراحی لوازم جانبی باعث کارکرد بیشتر این دستگاه در مکان‌ها و سطوح بیشتر می‌شود

Comments

    هنوز برای این مطلب نظری داده نشده است

Add Your Comment

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید