کمی صبور باشید
ایستگاها
مارا در اینستاگرام دنبال کنید
طرح انتقال آب خلیج فارس به مرکز ایران با حمایت فولادسازان

By: Fooladrasuldalakan / 1400/02/07

طرح انتقال آب خلیج فارس به مرکز ایران با حمایت فولادسازان

انتقال آب خلیج فارس عامل افزایش ارزش افزوده صنایع فولاد است

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد گفت: انتقال آب دریای خلیج فارس با همکار شرکت های فولادی می تواند. به مشکلات کمبود آب پروژه های فولادی و صنایع پایین دستی مناطق مرکزی کشور کمک کند. و منجر به افزایش ارزش افزوده در بخش پایین دستی صنعت فولاد شود.

عضو هیئت مدیره انجمن فولاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره با اینکه. در حال حاضر مصرف آب در ایران در بخش صنعت 2 درصد است. و این میزان بسیار کمتر از بخش کشاورزی است. گفت: به طور کلی مصرف آب در ایران بیش از 90 درصد در بخش کشاورزی مصرف می شود. با این حال صنعت فولاد هم به دلیل اینکه دمای کوره ها بالاست، نسبتاً صنعتی آب بر است.

پروژه انتقال آب خلیج فارس به نفع استان اصفهان و صنعت فولاد است.

رضا شهرستانی با بیان اینکه پروژه انتقال آب خلیج فارس به نفع استان اصفهان و صنعت فولاد است. افزود: در شرایط کنونی شرکت های فولادی برای تأمین آب با چالش هایی روبرو هستند. و گاهی برای رفع نیاز این بخش با هزینه های بالایی روبرو می شوند. از این رو با اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس با ابتکار شرکت های فولاد مبارکه و … تولید این شرکت ها می تواند بدون اینکه با مانعی روبرو شود، اجرایی شود. و این شرکت ها برنامه های تولید و توسعه حلقه های میانی زنجیره را دنبال کنند. از این رو این اقدام شرکت های فولادی و در رأس آن فولاد مبارکه قابل تحسین است.

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با اشاره به اینکه. صنعت فولاد در بخش های مختلف به اب نیاز دارد، تصریح کرد. در شرایط کنونی به ازای هر تن فولاد 2 تن سنگ نیاز دارد. به همین دلیل شرکت فولادی برای کاهش هزینه حمل و نقل، شرکت فولاد را در کنار معادن احداث کرده اند. و از آنجایی که این معادن در مناطق کم آبی قرار دارند. با مشکل تأمین آب روبرو شده اند. به همین دلیل این کارخانه های فولادی. برای عبور از این چالش کم آبی، پروژه انتقال آب را اجرایی کرده اند. که راهکار مؤثری است.

مزیت های انتقال آب خلیج فارس

او درباره مزیت های انتقال آب خلیج فارس. به پروژه های فولادی کشور گفت: وقتی آب به بخش بالادستی صنعت فولاد انتقال می یابد. و اب به بخش هایی در تولید کنسانتره، ورق گرم، ورق سرد و… می رسد، افزایش تولید هم رخ می دهد. و در نهایت با رونق صنایع پایین دستی این صنعت همچون خودروسازی و … همراه می شود. که ارزش افزوده بالایی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با نگاهی به دیگر. پروژه هایی که در راستای کاهش مصرف آب در صنعت فولاد در حال اجرا است. تصریح کرد: در شرایط کنونی برای تولید هر تن آهن اسفنجی از کنسانتره 3 متر مکعب آب نیاز است. و هم اکنون برای رفع مشکل آب تولید این محصول. روی تکنولوژی خاص کار می شود. که در آینده می تواند مصرف آب برای تولید هر تن آهن اسفنجی را به صفر برساند.

او افزود: این پروژه حتی ممکن است تا پایان امسال نهایی شود. و اگر به مرحله عملیاتی برسد می تواند تمام معادنی که به آب نیاز دارند. و در حال حاضر به دلیل مشکل بی آبی فعالیت خود را تعطیل کرده اند احیا کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، اجرای طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان. یکی از نیازهای اساسی فولادسازان در این منطقه است. که کلید خورده: زیرا ایران در ده سال گذشته تجربه خشکسالی داشته. هرچند در دو سال اخیر بارندگی بهتر بوده، اما احتمال اینکه دوباره کاهش بارندگی را شاهد باشیم زیاد است. از این رو شرکت فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان و… برای تأمین آب مورد اشاره، در پروژه طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان مشارکت کرده اند. تا این پروژه در 5 سال اینده با اهداف صنعتی و معدنی در استان اصفهان به بهره برداری برسد.

فولاد رسول دلاکان

با سالها تجربه ی گرانبها در زمینه تأمین و عرضه انواع فولاد آلیاژی - انواع ورق آلیاژی با استفاده از مشاوره فنی و ضمیه کردن گواهی های آنالیز معتبر به محصولات خویش توانسته است رضایت مشتریان خویش را فراهم آورد.

صنعتگر گرامی از این که ما را جهت خرید فولاد آلیاژی خویش انتخاب می نمایید از شما سپاسگزاریم.

 

ارتباط با ما: 09122136675 - 02128423820

واتس آپ : 09122136675

ایمیل: fooladrasuldalakan@gmail.com

اینستاگرام: fooladdalakan

Comments

    هنوز برای این مطلب نظری داده نشده است

Add Your Comment

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید