مطلب : مطلب روز برقراری مجدد پروازهای هواپیمایی امارات از ایران
AZARBILIT خرید بلیط هواپیما با نرخ های رقابتی

خانه آقازاده - خانه روی اسکناس دوهزار تومانی!

فروش و پرورش سگ ژرمن شپرد در تهران(توله و بالغ) خوراک دام فروش استند دکه پاستیل شکلات اجیل کافه در اصفهان سفارش شیرینی آنلاین تهران شرکت برنامه نویسی اصفهان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم ایستگاها بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

آیا تا به حال به تصویر روی اسکناس دو هزار تومانی توجه کرده‌اید؟ می‌دانید خانه‌ای که روی این اسکناس نقش بسته، کجاست؟ این خانه یکی از زیباترین بناهای تاریخی ایران است که به خانه آقازاده مشهور است. در این پست از آذربلیط با ما همراه باشید تا این خانه را بهتر بشناسید.

خانه آقازاده یکی از بناهای تاریخی دوره قاجار است که در شهر ابرکوه استان یزد قرار دارد. مساحت این خانه 820 متر مربع بوده و به یکی از ثروتمندان ابرکوه، سید حسین ابرقویی، تعلق دارد.
آنچه در این خانه توجه همه را به خود جلب می‌کند، بادگیرهای زیبا و چشمگیر آن است و در دهانه آن 19 دریچه تنظیم هوا وجود دارد. مساحت بادگیر 18 متر مربع و ارتفاع آن نیز 18 متر است. جالب است که حتی زمانی که هیچ بادی نمی‌وزد، این بادگیر می‌تواند تنظیمات هوا را انجام دهد. از دیگر ویژگی‌های متمایز این بادگیر، دوطبقه بودن آن است که تنها خانه در دنیا با بادگیرهای دوطبقه می‌باشد.
هر جاذبه تاریخی در کشور، نشانی از نبوغ ایرانی است. به هر بخش که توجه کنید خواهید دید که چگونه هوشمندانه و هدفمند طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، کلاه فرنگی خانه آقازاده، مقرنس کاری شده و به گونه‌ای طراحی شده که نور آسان‌تر وارد خانه شود.
زیبایی و منحصر به فرد بودن این خانه باعث شد که به عنوان طرح روی اسکناس دو هزار تومانی انتخاب شود. بنابراین در سال 1393 تصویر آن روی سری سوم اسکناس‌های دوهزار تومانی چاپ شد.

آذربلیط

آذربلیط

هر سفری از خرید بلیط گرفته تا ویزا و هتل، جنبه‌های مختلفی دارد. برای داشتن سفری به یاد ماندنی باید تمامی بخش‌های سفرتان عالی باشد. اگر می‌خواهید در سفرهای خود بهترین‌ها را تجربه کنید، به یاد داشته باشید که خرید بلیط و رزرو هتل تنها بخشی از سفر است، اطلاعاتی که شما در مورد مقصد، حمل و نقل، هتل و سایر جنبه‌های سفر کسب می ...
صفحه من

نظرات

ارسال نظرات

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید

دیگر پست های مرتبط من

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

ایستگاها