مطلب : جسم
DRKAZEMIPAIN دکتر محمدرضا کاظمی فوق تخصص درد

آرتروز زانو چیست

رنگ پلاستیک و اکریلیک ساختمان آیسافام خوراک دام فروش استند دکه پاستیل شکلات اجیل فروش لوله مانیسمان آلیاژی و لوله درز مستقیم فروش فسفر برنز فابریک کافه در اصفهان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم ایستگاها بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

در گام اول به این موضوع خواهیم پرداخت که آرتروز زانو چیست و پس از آن در مورد علائم و درمان آن توضیحات لازم را خواهیم داد.

در مفصل زانو دو استخوان ران و ساق در درون کیسه (کپسول) مفصل قرارگرفته اند و سطح این استخوان ها را در مفصل، یک ماده محکم و منعطف (مانند لاستیک) بنام غضروف پوشانده است که دارای سطحی صاف و مستحکم می باشد. آرتروز در واقع تخریب این غضروف ها و نزدیک و سائیده شدن استخوان ها به یکدیگر می باشد. سائیده شدن استخوان ها موجب درد و مشکلات حرکتی می گردد.

حال که متوجه شدیم آرتروز زانو چیست به سراغ علائم و درمان آن می رویم.

علائم بالینی شامل:

  • خشکی
  • درد
  • حساسیت در لمس
  • کاهش انعطاف پذیری مفصل
  • احساس سائیده شدن استخوان ها

درمان آرتروز زانو چیست

درمان خانگی آرتروز زانو

درمان آرتروز زانو در خانه دو اثر مفید دارد: اول اینکه موجب کاهش التهاب و کنترل مرحله فعلی آرتروز می گردد و دوم آنکه از تخریب و پیشرفت بیماری جلوگیری می کند. درمان خانگی آرتروز زانو مبتنی برمصرف خوراکی هایی است که اثر ضدالتهابی در مفصل دارند

جدیدترین روش درمان اینترونشنال آرتروز، ارتوکین تراپی است در این روش سرم خون بیمار پروسس و فرآوری شده که نهایتا در آن پروتئین هایی تولید می شود که عامل تخریب در آرتروز را مهار نموده و موجب کنترل بیماری و شروع پروسه ترمیم می گردد. این تزریقات در داخل مفصل زانو در جلسات متعدد (4-6) انجام می شود.

دکتر محمدرضا کاظمی

دکتر محمدرضا کاظمی

با سلام این دکتر محمدرضا کاظمی هستم و شما در حال مشاهده اطلاعات من هستید . ...
صفحه من

نظرات

ارسال نظرات

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید

دیگر پست های مرتبط من

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

ایستگاها