مزایای تحصیل در چین چیست؟...

مطلب روز
مزایای تحصیل در چین چیست؟
حسین داودی

حسین داودی

با سلام این
حسین داودی هستم و شما در حال مشاهده اطلاعات من هستید . ...
صفحه من

مزایای تحصیل در چین چیست؟

امروزه جمهوری خلق چین به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مقاصد برتر جهانی برای آموزش بین‌المللی است. در این مقاله با مزایای تحصیل در چین بیشتر آشنا خواهیم شد.

مزایای تحصیل در چین چیست؟

هدف چین، میزبانی حدود ۵۰۰۰۰۰ دانش‌آموز بین‌المللی تا سال ۲۰۲۰ است و وزارت آموزش و پرورش چین در تلاش برای جذب دانش آموزان خارجی، به طور کامل تعدادی از طرح‌های دوستانه را اداره می‌کند.

در گذشته، کشورهای برتر مطالعه جهان محدود به ایالات‌متحده، کانادا، استرالیا و بریتانیا بودند. اکنون، چین نه تنها انحصار را درهم شکسته‌است، بلکه در آستانه غلبه بر آن است. حال در این مقاله به شرح چندین مزایای تحصیل در چین می‌پردازیم.

 

برای اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه کنید

در اینجا چند دلیل آورده شده‌است که چرا چین به یک مقصد تحصیلی برتر برای دانشجویان سراسر جهان تبدیل شده‌است:

اقتصاد پایدار و قدرتمند

اقتصاد چین در چند دهه گذشته قدرتمندتر شده‌است و به طور موثر این کشور را به عنوان یکی از قدرت‌های جهانی تعیین کرده‌است. این کشور سریع‌ترین اقتصاد رو به رشد در جهان است.

صنعتی شدن سریع نیز در چین در حال انجام است و آن‌ها در حال توسعه و استقرار نسل بعدی فن‌آوری هستند که جهان شاهد آن خواهد بود. دانشجویانی که به دنبال آموزش عالی در مقاصد بین‌المللی هستند خواستار محلی هستند که در آن امکانات در سطح جهانی قرار دارند و در آن نیازی به نگرانی در مورد اقدامات اعتصاب یا خشونت‌های مکرر خیابانی ندارند. این خود یک نقطه فروش بزرگ برای چین است.

درجات شناخته‌شده به طور جهانی

کیفیت دانشگاه‌های چینی در هر کجای دنیا شناخته شده‌است. وزارت آموزش چین در ارتقا سطح عالی و استانداردهای بالا در همه موسسات آموزشی خود سرمایه‌گذاری می‌کند. آموزش چین به استاندارد جهانی بستگی دارد.

خدمات آموزشی و کمک‌های مالی

در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌ها در اروپا و آمریکای شمالی، دانشگاه‌های چین

شهریه بیشتری می‌خواهد، به ویژه برای دانشگاه‌های بین‌المللی. آموزش عالی می‌تواند بسیار پرهزینه باشد، اما دانشگاه‌های چینی هم شهریه قابل قبولی ارائه می‌دهند و چندین فرصت مالی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند تا آن‌ها را کشف کنند.

برای مشاهده عکس های بیشتر اینجا کلیک کنید

 

تمایلات نژادیِ کم

در کمال تعجب، ما زیاد درباره نژادپرستی یا خشونت علیه افرادی مانند چین صحبت نمی‌کنیم. در واقع آن‌ها در آمریکای شمالی و اروپا بیش از چین رخ می‌دهند. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی ایمنی جان و مال خود را هنگام انتخاب مقصد مورد مطالعه خود می‌دانند، بنابراین تعجبی ندارد که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در چین تحصیل کنند.

محیط چند فرهنگی

چین در حال بازگشت چند ملیتی از کشورهای دیگر روی کره زمین است. دانش آموزان هر قاره‌ برای تحصیل به آنجا می‌آیند. جامعه چند فرهنگی و امکانات کلاس جهانی برای یک کار غنی و یا تجربه آموزشی هستند.

سیستم امنیت و سلامت صدا

سیستم‌های موجود در چین همواره در حال کار کردن هستند. آن‌ها بدون نقص نیستند، اما شهروندان و ساکنان را نیز ناامید نمی‌کنند. سیستم امنیتی عالی است، در حالی که سیستم بهداشت و درمان قابل‌اعتماد و موثرتر است.

در این مقاله، هر قطعه اطلاعاتی که نیاز به فرآیند در دانشگاه چینی دارد را بررسی خواهیم کرد. همچنین شامل اطلاعات در مورد هزینه‌های شهریه در دانشگاه‌های چین، بورس تحصیلی در چین و گزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی نیز می‌شود. اگر شما دانش‌آموزی هستید که مایل به تحصیل در چین هستید، یا افرادی را دارید که می‌خواهند، پس این مقاله برای شما بسیار کاربردی است.

درخواست پذیرش

کسب اجازه ورود و بورس تحصیلی به دانشگاه‌های چین کار مثل موشک نیست. با دانش کافی، آماده‌سازی و اجرا، هر کسی که بخواهد، می‌تواند در پارک قدم بزند. همچنین می‌‌توان یک بورس تحصیلی کامل را برای تحصیل در چین به دست آورد. با این حال، توجه ما به عبارت ” دانش، آماده‌سازی و اجرا ” را در نظر بگیرید. ما بعدا ً در این پست به دانشگاه‌های چینی خواهیم پرداخت، اما اکنون، این مراحل برای درخواست پذیرش هستند:

تحقیق خود را انجام داده و برنامه‌ای را که می‌خواهید انتخاب کنید.   

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به اینترنت بروید و به دنبال دانشگاه‌هایی بگردید که برنامه انتخابی شما را ارائه می‌دهند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید، تحقیق خود را شروع نکنید، زیرا به احتمال زیاد با هزاران انتخاب موجود دچار اشتباه خواهید شد. حتی اگر دقیقا ً نمی‌دانید چه برنامه‌ای می‌خواهید انجام دهید، یک ایده روشن از آن داشته باشید و با استفاده از کلمات کلیدی مناسب آن را جستجو کنید. هنگام درخواست در یک برنامه، سه عامل زیر را در نظر بگیرید:

  • چک کنید که آیا برنامه مورد نظر شما در محیط زبان مطلوب شما عرضه می‌شود یا نه. به طور معمول گزینه‌های برای زبان انگلیسی و ماندارین آن وجود دارد. دانشگاه‌های چین برنامه‌های متعددی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند، اما هنوز برنامه‌هایی وجود دارند که به طور انحصاری در ماندارین آموزش داده می‌شوند، و اگر شما چنین برنامه‌ای را انتخاب کنید، باید پیش از شروع برنامه، امتحان بدهید.
  • بسیاری از مردم این اشتباه را بدون بررسی الزامات صلاحیت انجام می‌دهند، اما بعدا ً متوجه می‌شوند که دانشجویان بین‌المللی را نمی‌پذیرند. بنابراین حتی علی رغم اینکه دانشگاه‌های چینی برنامه‌های متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند، هنوز برخی دانشکده‌ها و دانشکده‌های ویژه‌ خارجی برای دانشجویان بین‌المللی باز نیستند.
  • رده‌بندی دانشگاه. زمانی که در مورد یک برنامه انتخابی تصمیم می‌گیرید، همیشه تعدادی از دانشگاه‌ها را خواهید یافت که آن برنامه خاص را ارائه می‌کنند. باتوجه به اینکه هر دانشگاه در حال حاضر در هر دو دانشگاه چینی و چینی قرار دارد ( که بعدا ً در این مقاله به آن می‌پردازیم ) به شما کمک می‌کند تا سطح کیفیت را که از هر دانشگاه انتظار می‌رود، و همچنین دامنه شهریه مورد انتظار بدانید.

 

ایا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیگر پست ها

نظرات

ارسال نظرات

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید