مطلب : درمورد کسب و کار من نحوه مراقبت از بتونیر یا میکسر بتن ماله پروانه ای معمولی یا ماله پروانه ای سرنشین دار نحوه کارکرد شیلنگ ویبراتور مکانیکی و نوع ساختار شیلنگ ویبراتور مکانیکی
PARSMOTORS ماشین آلات ساختمانی -ماشین آلات راهسازی-ماشین آلات کشاورزی-ماشین آلات صنعتی

انواع شاسی کاتر آسفالت بر

مخزن 30000 لیتری ، مخزن 20000 لیتری ، مخزن 10000 لیتری خوراک دام فروش استند دکه پاستیل شکلات اجیل فروش لوله مانیسمان آلیاژی و لوله درز مستقیم فروش فسفر برنز فابریک کافه در اصفهان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم ایستگاها بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

کاتر آسفالت بر یا ماشین برش آسفالت یا کاتر بتن بر ماشینی است که برای بریدن سطوح آسفالت و بتن ، جاده … استفاده میشود. در هنگام برش هر سطح باید تیغه مخصوص آن سطح استفاده شود. به همین دلیل تفاوت قیمت در همین زمینه وجود خواهد داشت. در بازار به کاتر آسفالت برماشین کف بر نیز گفته میشود. همچنین از این ماشین در عملیات برش سنگ فرش ها و کف پیاده رو ها، موزائیک ها و در کلیه پروژه های عمرانی مانند انشعابات لوله کشی و نصب لوله های گاز نیز استفاده میشود. استفاده از این ماشین برای پیمانکاران باعث افزایش سرعت انجام پروژه خواهد شد.

شاسی کاتر آسفالت بر

کاتر آسفالت بر بنزینی و کاترهای دیزلی یکی از اصلی ترین و پر کاربرد ترین ماشین آلات در صنعت راهسازی می باشد، که با انواع شاسی و موتور های مختلف توسط تولید کنندگان این محصول با کیفیت های مختلف و برندهای مختلف شاسی کاتر برش بتن و آسفالت تولید و روانه بازار می گردد و راندمان کار را در کلیه پروژه ها را تا حد ممکن بالا میبرد,این تیپ از دستگاه از یک شاسی و یک موتور که بر روی شاسی کوپله شده تولید میگردد و با نصب تیغه کاتر آسفالت بر به شما این امکان را میدهد که به راحتی بتوانید هر سطحی از بتن و یا آسفالت را برش زده و عملیات عمرانی خود را آغاز نمایید.
تولید کنندگان مختلفی در این صنعت وجود دارد که هر کدام با استفاده از طراحی خاص و کیفیت های مختلف در تولید شاسی کاتر آسفالت بر فعالیت دارند, در اینجا به انواع شاسی های تولید شده میپردازیم.
شاسی تهران کاتر:
این شاسی از اجزای مختلفی تشکیل شده و ورق کف شاسی کاتر از ورق آهن 4 میل و مخزن آب این شاسی از ورق آهن 2.5 میل ساخته شده و شفت به کار گرفته شده از نوع فولاد می باشد این شاسی دارای یک دسته برای تنظیم ارتفاع تیغه و یک کفی برای نصب راحتر موتور و دو محافظ بر روی تیغه کاتر آسفالت بر و دیگری بر روی فولی و تسمه موتور و هر شاسی دارای 2 چرخ و یک شیر جهت ریختن آب بر روی تیغه می باشد, رنگ بدنه شاسی کاتر تهران کاتر زرد رنگ می باشد.
مشخصات شاسی تهران کاتر :
1.داشتن مخزن 40 لیتری که میتواند دمای تیغه را تا زمان مناسب خنک کند.
2.داشتن چرخ چدنی توپر
3.پرس و قالب بودن محفظه های تسمه و تیغه
4.رنگ مقاوم در برابر لرزش
5.داشتن قابلیت عقب و جلو داشتن ریگلاژ تسمه
6.شفت متعادل و بدون لرزش
7.دسته های سبک و فلزی
8.دارای فولی اضافه که بصورت استاندارد طراحی شده و روی تمامی موتورها قابل نصب است
شاسی کاتر خلیج فارس:
شاسی خلیج فارس از کفی ورق 5 میل و باک آن از ورق 2.5 میل ساخته شده و رنگ بدنه آن آبی می باشد, شافت استفاده شده در آن از ترانس مقاوم می باشد و دارای یک فرمان ساچمه ای برای تنظیم ارتفاع تیغه کاتر آسفالت بر و دارای محافظ بر روی فولی و تسمه موتور و محافظ تیغه و شیر آب و دو دسته جهت به حرکت در آمدن شاسی کاتر بنزینی
مزایای کاتر آسفالت بر خلیج فارس
1.دارای نشانگر آب می باشد یعنی فقط کافی است اپراتور با نگاه کردن به آن متوجه شود که چه مقدار آب داخل باک وجود دارد.
2.در این کاتر از سیستم جغجغه استفاده شده است تا کار اپراتور راحت تر گردد به این صورت که وقتی کاتر در حال برش می باشد، به خاطر وزن موتور و جهت برش تیغه، عمق برش بیشتر نشود و در همان ارتفاعی که تعیین شده بماند و کار سریعتر پیش برود.
3.در این کاتر، آب از دو سمت روی تیغه برش آسفالت یا بتن می ریزد که باعث می شود تیغه خنک تر شده و عمر آن افزایش پیدا کند و همچنین گرد و خاک کمتری ایجاد شود، چون این گرد و خاک هم اپراتور را اذیت میکند و هم اینکه گرد و خاک وارد موتور شده و موجب کاهش عمر موتور و شاتون زدن موتور می شود.
4.تنه باک آب کاتر طوری طراحی گشته که موقع کار کردن کاتر و لرزش موتور ، آب از داخل باک روی موتور نریزد و باعث پوسیدگی باک و اگزوز نشود. در انتهای تنه باک آب کاتر، درپوشی نصب شده که پس از پایان کار و عدم نیاز به کاتر می توان آب را تخلیه کرد و مانع پوسیدگی باک شد.
5.روی کاتر جای نصب باطری گذاشته شده که اگرشخصی بخواهد موتور استارتی ببندد به راحتی بتواند این کار را انجام دهد و دچار سختی نصب باطری نشود.
6. چرخهای کاتر، ناودانی و اهرم چرخها طوری طراحی شده که موقع نصب موتورهای سنگین وبرش های عمیق ، کاتر کله نشده و عمق برش بیشتر نشود و درنهایت، کار با کیفیتی بدست آید.
شاسی کاتر تکنو کاتر:
شاسی کاتر آسفالت بر بنزینی تکنو کاتر از ورق کفی 3.5 میل و مخزن آب آن از ورق 2 میل ساخته شده رنگ این مدل شاسی تقریبا نارنجی و مایل به گلبهی می باشد و دارای شافت ترانس و دسته معمولی جهت ارتفاع تیغه و دو محافظ و دو چرخ در جهت به حرکت در آوردن شاسی تشکیل گردیده.
شاسی کاتر صنعت پوریا:
کاتر بنزینی صنعت پوریا همانند شاسی کاتر تکنو کاتر از ورق 3.5 میل و ورق مخزن آب آن از ورق 2 میل و از یک دسته تنظیم ارتفاع تیغه برش معمولی و با دو چرخ و دو محافظ و دو دسته در جهت جابجایی شاسی کاتر آسفالت بر تشکیل گردیده, رنگ این شاسی مانند شاسی کاتر تهران کاتر زرد رنگ می باشد.
شاسی کاتر جهان نما:
کاتر بنزینی جهان نما از ورق کفی 6 میل و مخزن آب 3 میل وبا بهترین نوع شافت و یا ترانس با رنگ بدنه قرمز ساخته شده که به مانند انواع شاسی ها دارای دو چرخ و شیر آب و دو محافظ بر روی تیغه برش آسفالت و بر روی فولی و تسمه موتور می باشد, و دارای فرمان تنظیم ارتفاع تیغه بتن بر ساچمه دار برای راحتی هر چه بیشتر اپراتور و دو دسته جهت حرکت شاسی می باشد, این شاسی یکی از با کیفیت ترین شاسی های موجود در بازار می باشد.
انواع سوخت کاترهای آسفالت بر:
شاسی کاتر بسته به نوع موتورمیتواند: موتور کاتر دیزلی باشد و یا موتور کاتر بنزینی, با کفی های مختلف ساخته میشود.که این تیپ از شاسی دارای سایزهای مختلف و برندهای متنوعی می باشد, موتور کاتر های موجود در بازار به دو دسته بنزینی و دیزلی تقسیم میگردد که اصولا موتورهای دیزلی هم میتواند تک سیلندر و دو سیلندر باشد و موتورهای بنزینی تک سیلندر، در شاسی های کوچک از موتور های تک سیلندر و در شاسی های بزرگتر از موتور های دو سیلندر استفاده میشود.
در شاسی های متوسط و یا معمولی از موتور های بنزینی با قدرت 13 اسب و یا 16 اسب استفاده میگردد که اصولا این موتورها دارای هندل جهت روشن شدن موتور می باشد که نسبت به موتورهای دیزلی از لحاظ کارایی و تعمیرات موتورهای و هزینه لوازمات جانبی و هزینه تعمیر مناسب تری برخوردار می باشد, و در شاسی های کاتر برش بتن با موتور دیزلی تک سلیندر از قدرت های 9 اسب و یا 10 اسب استفاده میگردد, این تیپ از موتور ها همانگونه که دربالا اشاره کردیم از توان بهتری نسبت به موتور های بنزینی برخوردار می باشد ولی از لحاظ تعمیرات و هزینه قطعات قیمتی بالاتر از موتور های کاتر بنزینی را دارا می باشد.
ولی در شاسی های بزرگتر اصولا از موتورهای 2 سیلندر و پر قدرت استفاده میگردد.
شاسی های کاتر متوسط میتواند تیغه برش آسفالت سایز 35 و یا تیغه کاتر بتن بر تا سایز 45 را ساپورت نمایند, ولی درکاتر آسفالت بر دیزلی با موتور دوسیلندر شما میتوانید از تیغه سایز 60 (بسته به نوع موتور کاتر دیزلی و نوع شاسی کاتر) تا تیغه سایز 120 نیز استفاده نماید که این تیپ از تیغه کاتر آسفالت بر بسته به نوع سکمنت های آن هم میتواند تیغه کاتر برش آسفالت و هم تیغه کاتر برش بتن .
برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران شرکت پارس موتور تماس بگیرید و یا به وب سایت parsmotorsco.com مراجعه نمایید.

حمیدرضا رستمی

حمیدرضا رستمی

با سلام این حمیدرضا رستمی هستم و شما در حال مشاهده اطلاعات من هستید . https://parsmotorsco.com/ ...
صفحه من

نظرات

ارسال نظرات

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید

دیگر پست های مرتبط من

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

ایستگاها