خبرهای خوش همتی برای سیستم بانکی و کسب‌وکارها


Blogger

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در پیامی ویدیویی در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک از سامانه‌های پرداخت و تسویه صحبت کرد و گفت: "این سامانه‌ها از ابزارهای مهم پولی و بانکی کشور هستند که می‌توانند در دو بعد نظارتی و کسب‌وکار کمک کنند.


همتی ادامه داد: "یکی از خبرهایی که می‌خواهم بدهم دایرکت دبیت است که در توسعه کسب‌وکارها تاثیرگذار است و در تعدای از بانک‌های کشور نیز راه‌اندازی شده است و در تلاش است تا دغدغه کسب‌وکارها از نظر جمع‌آوری وجوهشان از بین برود. دومین مورد نیز درباره ارزهای رمزنگاری شده است که پیش‌نویس سیاست‌نامه آن منتشر شده و منتظریم تا صاحبنظران، نظرات خود را درباره این پیش نویس اعلام کنند.


سومین مورد، مهاجرت از کارت‌های مغناطیسی به کارت‌های بانکی هوشمند EMV است که امکان پرداخت موبایلی را در کشور ایجاد می‌کنند."


همچنین همتی چهارمین خبر خود را ایجاد پلتفرم در بستر بلاکچین عنوان کرد که این پلتفرم اجازه توسعه و ثبت فعالیت‌های کسب‌وکارها را ایجاد می‌کند.او گفت: "امیدواریم بتوانیم بستر خوبی را برای فینتک‌ها ایجاد کنیم. سیاست‌های بانک مرکزی این است که بتوانیم به سمت این مسیر حرکت کنیم که بانک مرکزی بیشتر به مباحث نظارتی خود بپردازد و امکان آزادی عمل بیشتری را به فین‌تک‌ها بدهیم."