افزايش ماليات

افزايش ماليات

سازمان امور مالیاتی در بودجه سال آینده قصد افزایش درآمد‌های مالیاتی را دارد، اما آیا دریافت مالیات از خرید و فروش سکه هم در آن دیده خواهد شد؟!به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بیستم شهریور ماه امسال بود که رئیس سازمان امور مالیاتی  از دریافت مالیات بر سکه آن هم با قوانین مصوب جدید خبر داد و قرار شد تا از خریدارانی که بیش از ۲۵ سکه خرید می‌کنند مالیات دریافت شود.

کامل تقوی نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در این باره به رسانه‌ها می‌گوید: برای دریافت مالیات، تعداد ۲۵ سکه را در شاخه معافیت مالیاتی قرار داده ایم و بیش از آن بر اساس یک جدول مالیاتی مشمول دریافت مالیات هستند، به طوریکه برای ۱۰۰۰ سکه می‌توانیم تا ۳۵ درصد مالیات بگیریم. این موضوع  مشمول ارز هم می شود به صورتی  که  هر شخص حقیقی که بیش از ۵ هزار دلار خرید و فروش ارز داشته باشد، اطلاعاتش در اختیار ما قرار می‌گیرد و باید برای آن مالیات پرداخت کند.

وی همچنین در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد و انرژی، مبنی بر اینکه آیا سازمان امور مالیاتی در سامانه نیما برای دریافت مالیات حضور دارد، گفت: بله به عنوان دستگاهی که وظیفه دریافت مالیات را برعهده دارد از معاملات بر اساس قوانین، مالیات دریافت می کنیم.

اما این موضوع در قالب یک خبر باقی ماند و هاله‌ای از ابهام  دور سکه های پیش فروش شده را فرا گرفت. بیش از هفت میلیون و ۶۰۰ هزار سکه در طرح پیش فروش به مشتریان فروخته و از اردیبهشت امسال به صورت ۳ ماهه و ۶ ماهه به خریداران تحویل داده شد، در فرآیند انجام این معاملات هیچ مالیاتی از سکه های پیش فروش شده کسر نشد تا اینکه نتایج ناخوشایندی را در برابر قوانین مطرح شده از  سازمان امور مالیاتی به نمایش عموم گذاشت.

Blogger

Blogger

با سلام این
Blogger هستم و شما در حال مشاهده اطلاعات من هستید . ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

ایــستگاها