کارخانه نمک،خریدنمک،قیمت نمک،اسامی کارخانجات نمک،تولید نمک صنعتی،نمک خوراکی،آنچه درباره نمک باید بدانیم،اتحادیه نمک،آیا نمک دریاچه مجوزدارد؟

کارخانه نمک،خریدنمک،قیمت نمک،اسامی کارخانجات نمک،تولید نمک صنعتی،نمک خوراکی،آنچه درباره نمک باید بدانیم،اتحادیه نمک،آیا نمک دریاچه مجوزدارد؟

مطلب ارائه شده توسط کاربر زیر تولید شده است و تمامی مسئولیت صحت مطلب بر عهده این کاربر میباشد

انواع کاربرد نمک در انواع صایع خوراکی .صنعتی مانند
نمک صنایع غذائی
نمک خوراکی
نمک صنایع پتروشیمی
نمک دباغی
نمک اسیدسازی
نمک کارخانجات سیمان
نمک کارخانجات ریسندگی بافندگی
نمک درمانی و پزشکی
نمک حفاری شرکت نفت
نمک دام وطیور
نمک ابزیان
نمک کارخانجات صنعتی
نمک ظرف شوئی و نمک درصنایع شوینده
نمک سختیگیرآب
نمک ضدیخ
و صدها صنعت دیگر
در ذیل به صورت کاملا خلاصه به تعدادی از صنایع و کاربرد نمک در آنها اشار میکنیم
شما مصرف کننده محترم نمک یا خواننده عزیز میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به صورت کاملا رایگان باگروه فنی مشاوران مجموعه مرکزی نمک پاینده تماس گرفته و اطلاعات کاملتر مورد نیاز خود را اخذ نمائید

نمک یعنی همان nacl امروزه نقش مهمی در زندگی روزمره بر عهده دارند به طوری که از آن ها علاوه مصارف خوراکی در صنایعی همچون صنایع غذایی تا صنایع پتروشیمی نیز مورد استفاده قرار میگیرد البته نمک را امروزه به دو گروه نمک های معدنی یا همان نمک کوهی و گروه دوم نمک های دریاچه یا نمک استهسال از آب دریا در دنیا تقسیم میکنند و امروزه نمک های کوهی یا همان سنگ نمک را جز بهترین گروه نمک ها میدانند که علت آن اولا ارزانتر بودن آن یعنی قیمت مناسبتر استخراج و تولید نمک کوهی و سنگ نمک در مقایسه با نمک های دریاچه بوده و مطلب دوم که نمک های طبیعی یاهمان نمک کوهی را متمایزتر از نمک های دریاچه میکند اولا تنوع و امکان دانه بندی و خردایش با تونع بسیار بالای ان نسبت به نمک دریاچه بوده ثانیا نمک های دریاچه مخصوصا درکشور ما هیچ کدام تسویه نشده و همگی غیربهداشتی و بدون مجوز بوده ضمن آنکه استفاده از نمک های دریاچه موجب ازبین بردن طبیعت و دریاچه های نمک میشود
ذخایر نمکی در انواع مختلف وجود دارد از جمله گنبد های نمکی، پلایاهی نمکی، معادن سنگ نمک و شورابه ها که با انجام عملیات فرآوری روی آنها و نیز مشخص کردن خلوص آن، این امکان فراهم می شود که از آنها در صنایع مختلف از جمله صنعت پتروشیمی استفاده کرد. ایران ذخایر نمکی متعددی دارد که پروژه خور و بیابانک از مهم ترین پروژه های تولید نمک است که نقش قابل توجهی در تهیه ی مواد لازم جهت صنعت پتروشیمی ایفا می کند که نه تنها نیاز پتروشیمی داخلی، بلکه امکان صادرات و تامین نیازهای کشور های همسایه به خصوص کشور های حوزه ی خلیج فارس را نیز فراه می آورد.
کانی های معدنی مانند نمک طعام، منیزیم، پتاسیم، لیتیم و غیره که هر کدام از آنها کاربرد های متعددی در صنایع پتروشیمی دارد در بازار جهانی از نظر اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است و با قیمت بالایی به فروش می رسند. در حال حاظر بسیاری از کشور های جهان، مثلا کشور های واقع در قاره ی آمریکا به عنوان تولیدکنندگان مهم و اصلی این کانی ها به شمار می آیند. باید این نکته را متذکر شد که کشور ایران نیز به دلیل برخورداری از شرایط جغرافیایی و نیمه خشکی که دارد، در شورابه ها و پلایا و در جنوب کشور و در حوزه ی خلیج فارس معادن و ذخایر فراوانی از املاح معدنی و نمک های صنعتی برخوردارند که بهره برداری مناسب از آن ها تاثیر بسزایی بر رشد و توسعه بخش های دیگر خواهد داشت. برای صنایع پتروشیمی و حفاری از نمک استفاده می کنند. نمک مورد نیاز به دست آمده از آب دریا، به عنوان خوراک در پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد. به سبب اینکه فشار نفت و گاز در لحظه ی خروج از زمین زیاد می باشد و باید کنترل شود از کلرید سدیم استفاده می شود. همچنین برای ساخت گل حفاری نیز از این ماده معدنی کمک گرفته می شود تا چاه نفت در هنگام استخراج، خراب نگردد. در این روش از نمک طعام استفاده می شود؛ یعنی نمک را در گل حفاری مخلوط می کنند تا زمانی که گل از نمک اشباع شود. بنابر این نمک موجود درچاه دیگر قابلیت حل شدن در گل را ندارد و موجب جلوگیری از ریزش آن می شود.(ادامه مطلب و اطلاعات بیشتر لطفا به گروه فنی نمک پاینده مراجعه کنید )
کاربرد نمک در پزشکی
برای معالجه ی کاهش آب میان بافتی و نیز کمبود سدیم در بدن، به صورت تزریقی و یا خوراکی از کلراید سدیم استفاده می شود. همچنین برای رقیق کردن مواد در قرص ها، کپسول ها و داروهای تزریقی، به میزان 9/0 درصد کلراید سدیم استفاده می شود. از طرفی دیگر نمک موجب کنترل مواد آزاد شده از یک قرص یا کپسول می شود و به عنوان یک روان ساز عمل می کند. محلول 9/0 درصد از این ماده فشاری به اندازه ی یک سرم خون دارد و به صورت تزریقی مصرف وسیعی در معالجه بیماران دارد اما ممکن است که با گذشت زمان، نمک موجود در محلول سرم های تهیه شده از این ماده، متبلور شود و سرم را از حالت زلال بودن در بیاورد که در اینصورت نباید مورد استفاده ی بیماران قرار بگیرد. از نمک در تهیه ی داروهای پزشکی هومئوپاتیک که نوعی از داروهای درمانی هستند نیز استفاده می شود. در برخی از داروها از کلراید سدیم به عنوان پرکننده قرص یا کپسول استفاده میکنند.
یکی دیگر از مباحث درمانی نمک موضوع اطاق نمک و نمک درمانی است که این روزها درتمام دنیا بااستقبال زیادی مواجه شده است
شرکت نمک پاینده با تجربه بیش از 6سال درزمینه تحقیق و بررسی دراین موضوع امروز اولین و تنها مجموعه رسمی و توانمند در نصب و پیاده سازی نمک های درمانی و اطاق نمک میباشد
وقتی صحبت از اطاق نمک و نمک درمانی میکنیم اگر بخواهیم موضوع را کاملا حرفه ای و کامل توضیح داده و یک مرکز کامل اطاق نمک داشته باشیم باید این مجموعه نمک درمانی را به بخش های ذیل تقسیم کنیم
1- اطاق نمک جهت انرژی درمانی نمک
2- استخر نمک و آب درمانی نمک و ماساژ درمانی نمک
1-اتاق نمک فضایی پوشیده شده از لایه های چندتایی نمک در دیوار های داخلی ، سقف و کف اتاق می باشد ، طبیعی بودن محیطی بدون باکتری و طراحی زیبا و نورپردازی فضا با توجه به اثرات خواص درمانی رنگ ها باعث آرامش و کاهش استرس و فشار می شود دراین اطاق تمام دیوارها را از آجر نمک استفاده کرده و بجز نمک و واحتمالا چوب از هیچ نوع مواد دیگری نباید استفاده کرد
یکی ازنکات مهم روش چسباندن آجرهای نمک به یک دیگر است که بسیار مهم و حسلس است چون نمک جذب کننده رطوبت و مایع است و هرنوع چسب و مصالح ای را قبول نمیکند .متاسفانه اتفاق افتاده که دیوارهای نمک بعد از 2یا 8ماه ازهم جداشده و ریخته اند
درمجموعه نمک پاینده اوئلین و انحصارا چسب مخصوص اجر نمک موجود بوده که بانام خود نمک پاینده عرضه میشود
استنشاق گرد نمک در فضای اتاق نمک که توسط یک ژنراتور تولید می شود مکمل خواص درمانی اتاق نمک بوده و روند بهبود
بیماری را افزایش می دهد .
2- استخر آب نمک و ماساژدرمانی نمک معمولا میشود در یک اطاق یا یک فضا باشد اما نوع نمکی که از آن اب نمک گرفته میشود بسیار مهم و میبایست توسط کارشناس مربوطه طراحی شود
کاربرد های اتاق نمک :
1-کلینیک های نمک درمانی
2-مراکز تفریحی و ورزشی
3-برج ها و آپارتمان های مسکونی
4-هتل ها
5-سالن های یوگا و ماساژ
6-ویلا
7-زستوران ها و کافی شاپ های سنتی
8-مهد کودک ها

قیمت نمک مورد استفاده در بخش دارویی تقریبا 4 برابر نوع خوراکی آن است و آزمایشات انجام شده در ژاپن نشان داده است كه سیستم ایمنی بیماران سرطانی می‌تواند به وسیله معالجه با محلولهای نمكی فعال شود. محلول هایی كه درصد خلوص 18 دارند با پلاسمای خون بیمارانی كه دوباره بیماری در آنها بعد از نمک گیری ریشه دوانده، واكنش نشان می‌دهد.
نمک در صنایع دباغی
نمک در صنعت چرم سازی
نمک درروده شوری
آماده سازي پوست براي دباغي:
دباغي پوست، به كليه‌ي اعمالي كه روي پوست انجام مي‌شود، تا پوست خالص شده و براي ساخت ابزار چرمي بتوان از آن استفاده كرد و... دباغي گفته مي‌شود.
البته بايد توجه داشت كه معمولاً پوست حيوان‌ها را بلافاصله از كشتارگاه به كارخانه براي پوست پيرايي (دباغي) منتقل نمي‌كنند. اگر اين طور عمل شود، مي‌گويند كه پوست سبز، دباغي شده است.بلكه بيشتر، پس از گذشت زماني كم يا بيش طولاني عمل پوست پيرايي انجام مي‌گيرد. از اين رو، معمولاً به منظور جلوگيري از گنديدگي پوست روي آن كارهاي اوليه‌اي انجام مي‌دهند و سپس براي دباغي به كارخانه چرم سازي حمل مي‌كنند.
1- نگهداري پوست:
روش‌هاي اصلي نگهداري پوست؛ خشك كردن در هوا، نگهداري با نمك، نگهداري با آب نمك و نگهداري با اسيد مي‌باشند.
«متداول‌ترين روش نگهداري پوست گاو در اروپا، آمريكاي شمالي و كشورهايي كه آب و هوايي گرم دارند،‌نگهداري پوست با نمك است. بدين منظور پوست تازه مستقيماً از كشتارگاه‌ها به زيرزمين‌هاي معين حمل و در آنجا به آن نمك زده مي‌شود. نمك مورد استفاده به طور معمول، نمك معمولي (كلريد سديم) است و به نسبت وزني يك به يك به كار مي‌رود (يعني به ازاي هر كيلوگرم پوست يك كيلوگرم نمك مصرف مي‌شود).

نمک حفاری
نمک آنتی کیک .نمک افزودن به گل حفاری شرکت نفت
نمك جز اصلی درحفاری آبی، نفت خام و گاز طبیعی است.
Salt for oil drilling mud- Graded salt for oil drilling industry (drilling mud)

نمکی که برای افزودن به گل حفاری استفاده میشود باید شاخص های کیفیتی را به قرار ذیل رعایت کند
آنالیز آن نباید از 97%کمتر باشد
میزان منیزیم و کلسیم آن باید طبق شاخص باشد
دانه بندی ان تحت هیچ عنوان نباید از 8مش بزرگت باشد
گل حفاری برای مصرف با نمك مخلوط می شود تا از حل شدن نمك بكاهد. محلول نمك جهت تكمیل حفاری قسمت ساحلی دریا به كار می‌رود هم چنین از نمك جهت افزایش چگالی محلول استفاده می‌شود تا بر فشارهای شدید در سطح پایینی به خوبی غلبه كند. اگر گل حفاری به خوبی اشباع شده باشد، ذرات نمك حل نخواهد شد و بعد باید به آن آب اضافه کرد.نمك تنهایی یا به صورت مرکب به گل اضافه می‌شود که آن را برای جلوگیری از ریزش چاه های حفاری نفت به دیواره ی چاه اضافه می کنند.نمك یكی از چند ماده محلول در آب است كه همراه پتاسیم و كلریدهای منیزیم، برای ازدیاد چگالی گل حفاری به آن اضافه می‌ شود. به دلیل ارزان بودن و در دسترس بودن نمک این ماده به صورت یک ماده اصلی مورد استفاده زیاد واقع شده است.
مخلوط های حفاری آبی تقریبا 33 درصد نمك دارند اما مخلوط های روغنی حدود 3/0 درصد نمك دارند.نمک گاهی به صورت سنگ نمک یا توده های نمکی مورد استفاده قرار می گیرند و یا بسته به تقاضای صنعت حفاری آن را به صورت خرد شده ی بلورین استفاده می کنند. گاهی برای افزایش چسبندگی به گل حفاری سپیولیت و اتالگیت اضافه می کنند بدین ترتیب كه مكانهای تعیین شده را مخفی می‌كرد و محلول را به قسمتهای دیگر به منظورانكسار – شكست منحرف می‌كرد.نمك بعدا به وسیله آب یا محلول رقیق از بین می‌رفت.نمك مصرف شده در محلولهای حفاری دارای درجه خلوص بالانیست. تحقیق در اواخر دهه 1960 نشان داد كه سایز ذرات نمك مصرف شده درشدت پوشانندگی مهم است، همین امر منجر به معرفی تركیبات نمك سنگ جهت تعیین یك رنج ازسایزهای ذرات نمك شد.عموما در حفاری آبی، نمك سنگ جهت تهیه ذرات بزرگ به كار می‌رود در صورتی كه نمك تبخیری برای ذرات ریزتر ترجیح داده می‌شود. هم چنین نمك به همراه سیمان برای پوشش سوراخ های موجود در دیوار به کار می رود سیمان به عنوان یک کاور قسمت های دارای منفذ و سوراخ را پوشش می دهد و از نفوذ آب جلوگیری می کند و لوله را در برابر عوامل خورنده محافظت می کند در این مابین نمک به قدرت سیمان سرعت می دهد و به عنوان یک شتاب دهنده مورد استفاده قرار می گیرد نمک بای پیش گیری از تجزیه ی تخمیری از گل های حفاری محافظت می کند درصد موجود نمک در سیمان های غنی 18 تا 37% است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شناسنامه و انالیز تخصصی نمک و اطلاعات درزمینه کاربرد این نوع نمک با گروه نمک پاینده تماس بگیرید
نمک پاینده www:payandehsalt.com
کلمات کلیدی
کارخانه نمک،نمک صنعتی،خریدنمک،فروش نمک،نمک نرم،نمک پودری،نمک اردی،نمک خشک بار،نمک زیرسرندی،نمک سیکلون،نمک ریز،نمک دام ،نمک خوراک،نمک طیور،نمک آبزیان،نمک ماهی،فروش نمک،قیمت نمک،اتحادیه نمک،قیمت نمک،نمک دریاچه،سنگ نمک،نمک صنعتی،نمک دانه بندی،نمک خوراکی،نمک بهداشتی،نمک یددار،نمک استانتدارد،نمک آشپزخانه،نمک نانوائی،نمک شکری،نمک 110،نمک صدف،سنگ نمک تزئینی،نمک 120،نمک بوجاری،نمک ترشی جات ،نمک طبیعی،نمک معدن،نمک کلوخه،نمک دباغی،نمک اسید سازی،نمک احیا رزین،نمک دیگ بخار،لیست کارخانجات نمک،اتحادیه نمک،نمک زبر،نمک گرانول، نمک خلوص بالا،نمک آسیابی،نمک برش خورده،نمک دیالیز،نمک گرجستان،نمک عراق،نمک صادرات،
: توضیحات

امکانات

موقعیت

ایران

نظرات (0)

    هنوز برای این مطلب نظری داده نشده است

افزودن نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفاً کمی صبر کنید

اتمام اعتبار
  • شرکت نمک پاینده
  • 0233کد 4243715و4243716 و4233077 و 4233088 و 423
  • 09125321778
  • https://www.istgahA.com/pro/namakmarkazigarmsar@gmail.com
  • namakmarkazigarmsar@gmail.com

ارسال پیام


5487 نفر این آگهی را دیده اند

شما هم میخواید همین حالا شغلتون رو در گوگل ثبت کنید ؟

عضویت رایگان
لیست کامل مربوط به : صنعت / توليد مواد غذايي

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

ایــستگاها