سهام با نام وبی نام

سهام با نام وبی نام

مطلب ارائه شده توسط کاربر زیر تولید شده است و تمامی مسئولیت صحت مطلب بر عهده این کاربر میباشد

سهام چیست ؟
هر یک از شرکا به میزان سرمایه ای که وارد شرکت می کنند دارای سهم می شوند و هر چه میزان این سرمایه بیشتر باشد مقدار سهام افراد در شرکت بیشتر است و با توجه به میزان سرمایه ای که دارند می توانند در شرکت رای دهند و تصمیم گیری نمایند .
سهام به دو صورت با نام و بی نام وجود دارد .

سهام با نام چیست ؟
سهام با نام به سهامی گفته می شود که در برگه ی سهام نام مالک ان قید شود .در شرکت ها ی بزرگ که تعدادافراد سهامدار در ان زیاد هستند سهام بانام کمک می کند تا به وسیله ی ان افراد شناخته شوند و شرکتها به راحتی می توانند با انها در ارتباط باشند .
ایا سهام با نام قابل انتقال است ؟
بله سهام با نام هم قابل انتقال است اما برای انتقال ان باید ضوابطی رعایت شود . زمانیکه بخواهید سهام خود را انتقال دهید ابتدا باید ان را در شرکت و دفاتر سهام ان ثبت شود و این انتقال سهام می تواند توسط خود فرد یا وکیل او انجام پذیرد .
زمانیکه در هنگام انتقال سهام کل مبلغ سهام پرداخت نشود باید ادرس شخصی که سهام به نام او انتقال پیدا کرده توسط خود او یا وکیلش در دفاتر شرکت ثبت شود .زمانیکه انتقال سهام به غیر از شرایطی که گفته شد انجام شود از نظر شرکت و شخص ثالث فاقد اعتبار است.
سهام با نام در چه شرایطی قابل انتقال است ؟
زمانیکه انتقال سهام انجام شد و در دفاتر سهام شرکت به ثبت رسید حالت قانونی پیدا می کند و شرکت باید این انتقال را از طریق تنظیم صورت جلسه ی انتقال سهام به اداره ی ثبت شرکت ها اطلاع دهد . زمانی که انتقال سند در دفاتر سهام شرکت به ثبت رسیده باشد یعنی از نظر شرکت و شخص ثالث مورد قبول است و حالت قانونی دارد .در مواقعی که خود شخص نتواند برای انتقال سهام حضور داشته باشد این انتقال توسط وکیل او انجام می شود که در این شرایط باید شماره ی ثبت وکالت نامه در دفاتر سهام شرکت قید شود .
زمانیکه بخواهند سهام بانام به سهام بی نام تبدیل شود اگر قبلا در اساسنامه ی شرکت قید شده باشد از طریق همان عمل می کنند اما اگر در اساسنامه چیزی بیان نشده باشد باید در مجمع عمومی فوق العاده توسط هر یک از سهامداران مورد رای گیری قرار بگیرد و انها مشخص می کنند که به چه روشی این کار انجام شود .
سهام بی نام چیست ؟
بر روی سهام بی نام اسمی قید نشده است و این سهام همانند یک چک ویا سندی می ماند که در وجه حامل است یعنی اگر شخص ان را گم کند فردی که ان را پیدا کرده است می تواند مدعی ان باشد که سهام متعلق به او است .
نحوه ی انتقال سهام بی نام مانند سهام با نام نیست و از طریق قبض برگه ی سهام قابل انتقال است .
برای اینکه گواهی موقت سهام بی نام صادر شود باید مبلغ اسمی هر سهم پرداخته شود . به شخصی که این سهام را دارد گواهی موقت با نام داده می شود تا در زمان انتقال از قوانین مربوط به انتقال سهام با نام استفاده کنند .
باید برای پرداختن قسمتی از مبلغی که برای سهام بی نام پرداخت شده گواهی سهام با نام صادر شود تا در هنگام پرداخت مبلغ سهام مشخص شود که سهام متعلق به کیست و چه کسی باید مبلغ را پرداخت کند .
شرکتها نمی توانند در ابتدای واگذاری سهام ان را به صورت بی نام منتشر کنند. __________ آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
سایت: sabticall.com
تلفن: 9669-021
ایمیل: info@sabticall.com

امکانات

موقعیت

تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10

نظرات (0)

    هنوز برای این مطلب نظری داده نشده است

افزودن نظر

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفاً کمی صبر کنید

اتمام اعتبار
  • ثبتیکال
  • 0219669
  • https://sabticall.com
  • agahighadiri@gmail.com

ارسال پیام


1624 نفر این آگهی را دیده اند

شما هم میخواید همین حالا شغلتون رو در گوگل ثبت کنید ؟

عضویت رایگان
لیست کامل مربوط به : خدمات / خدمات شرکتی

تولید محتوای دیجیتالی ایستگاها

ایــستگاها